Cukrzyca jest niestety chorobą cywilizacyjną i dotyka coraz większą ilość osób. Gdy na nią cierpimy, konieczne jest oczywiście przyjmowanie odpowiednich leków, ale również dopasowanie diety, która pomoże nam prawidłowo funkcjonować. Choć internet pełny jest różnych poradników, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego dietetyka. To właśnie on pomoże nam opanować nasze problemy.
Wizyta u takiego specjalisty, jakim jest dietetyk jest koniecznością, gdy wiemy, że nasze ciało wymaga specjalistycznej pomocy. Dietetyk to właśnie taki specjalista, dzięki któremu będziemy mogli po pierwsze schudnąć, po drugie utrzymać wagę, po trzecie odciążyć nasz organizm, a po czwarte dopasować dietę do warunków zdrowotnych, które mamy.
Jednym z bardzo ważnych aspektów jest cukrzyca, czyli choroba przewlekła, która polega na tym, że trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny. Produkowana przez trzustkę insulina również może być nieprawidłowo wykorzystywana przez organizm. Wtedy konieczne jest zarówno leczenie, jak również przyjmowanie insuliny, jak również dieta.
Kim jest taki dietetyk?
Dietetyk to specjalista, który bardzo dobrze zna się na funkcjonowaniu układu pokarmowego, jak również jego zaburzeniach. Posiada doświadczenie oraz oczywiście wiedzę, dzięki której będzie możliwe dopasowanie optymalnej diety dla cukrzyka. Z pomocy dietetyka możemy skorzystać w klinice https://fizjo-clinica.pl/.
Zobacz także: https://pomyslnazdrowie.pl/kiedy-warto-isc-do-dietetyka
Jaka dieta dla cukrzyka?
Jeżeli cierpimy na cukrzycę, musimy się skupić na tym, aby utrzymywać poziom cukru we krwi na odpowiednim poziomie. To zagwarantuje nam możliwość swobodnego funkcjonowania. Badanie cukru odbywa się z wykorzystaniem specjalnego glukometru.
To, co jemy, ma ogromne znaczenie dla poziomu naszego cukru we krwi. Dieta musi być maksymalnie dopasowana. Dieta cukrzyka polega przede wszystkim na tym, aby jeść systematycznie, jak również spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym.
Możemy jeść:
– ciemne pieczywo,
– makarony z pełnego ziarna,
– surowe warzywa oraz owoce,
– naturalny nabiał oraz jego przetwory,
– mięso oraz ryby (kurczak, indyk, chuda wołowina, chuda wieprzowina, cielęcina, dziczyzna, królik,
wszystkie ryby).
Zdecydowanie powinniśmy unikać słodyczy (o ile nie kupujemy specjalnych, przygotowanych dla diabetyków), spożywania alkoholu. Ważna jest regularność i takie dopasowanie diety, aby móc spożywać mniejsze ilości jedzenia, ale po prostu częściej.