Retinol w kosmetyce zyskał miano ,,eliksiru młodości”. Zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom, które zbawiennie wpływają na stan naszej skóry. Jest on również niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Działanie retinolu uzależnione jest od jego stężenia, a także częstotliwości aplikacji. Jakie jeszcze pozytywne efekty stosowania można zauważyć? Podpowiadamy.
Czym jest retinol na twarz?
Retinolem nazywamy podstawową formę witaminy A, a także prototyp pozostałych retinoidów. Dostarczany w nadmiarze zbiera się w organizmie, ze względu na swoją rozpuszczalność w tłuszczach. W celu zachowania jego balansu, powinien być dostarczany z pożywieniem. Możemy go odnaleźć w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak mleko i jego przetwory, jak i w mięsie oraz rybach.
Jest on również składnikiem kremów oraz serum. Aby zachować zdrowy i promienny wygląd skóry, warto jest go wdrożyć co rutynowej pielęgnacji.
Serum z retinolem – właściwości
Retinol jest nam potrzebny również do prawidłowego mechanizmu widzenia. Ponadto, jest jednym z głównych składników, które pobudzają komórki skóry do rozwoju i poprawnego funkcjonowania. Utrzymuje również ciągłość błon śluzowych i naskórka, a także reguluje wzrost i rozwój kości. Zbawiennie działa również na porost paznokci i włosów, a także pozytywnie wpływa na powstawanie szkliwa nazębnego i właściwe ustawienie zębów w jamie ustnej.
Pochodna witaminy A działa zbawiennie nie tylko na nasze ciało. Retinol na twarz zbawiennie wpływa na jakość cery i poprawia jej jędrność.
Retinol na twarz – działanie
Retinol na twarz jest bardzo skutecznym składnikiem, który opóźnia procesy starzenia się skóry, a także wstrzymuje pojawianie się nowych zmarszczek. Pobudza on również produkcję kolagenu w skórze, co poprawia wyrównanie kolorytu i nadaje aksamitnej gładkości.
Jest również wskazany dla osób borykających się z cerą mieszaną bądź tłustą. Reguluje on wydzielanie sebum, a także poprawia cykl odnowy komórkowej. Działa również przeciwtrądzikowo, a także wizualnie zmniejsza pory. Dzięki odpowiedniemu dobraniu stężenia w kremie bądź serum rewelacyjnie działa na wygładzenie naskórka.
Aby stopniowo przyzwyczaić skórę do tego związku, warto jest zacząć od najniższego stężenia i obserwowania ewentualnych reakcji. Należy nakładać go na oczyszczoną skórę twarzy. Najlepiej stosować go na noc, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dobrze jest również stosować filtr UV, który ochroni nasz naskórek przed promieniami słonecznymi.