Słowa mają wielką moc, a zapisane w inspirujących książkach potrafią zmienić perspektywę patrzenia na swoje życie. Poznaj listę 5 tytułów traktujących o kobiecości i poradników, które powinna poznać każda świadoma kobieta. Oto lektury obowiązkowe!
Ona ma siłę – o seksualności kobiet
Autorką książki jest Emily Nagoski. Podtytuł publikacji brzmi Przełomowy poradnik o seksualności kobiet. Pisarka wiele mówi o seksualności i akceptacji swojego ciała. Pomaga czytelniczkom nabrać świadomości swojej fizyczności i zbudować pewność siebie zarówno na co dzień, jak i w sypialni. Tłumaczy, że nie trzeba wpisywać się w kanony piękna, które dla każdego są przecież inne.
Książka pomaga szczerze zaakceptować swoje ciało z każdymi szczegółami, które nie są niedoskonałościami, tylko indywidualnymi cechami. Autorka mówi o pożądaniu i o tym, jak budować udane życie seksualne. To publikacja dla każdej kobiety niezależnie od tego, ile ma lat. Bardzo często w dojrzałym wieku panie nabierają największej świadomości i czują się najlepiej we własnym ciele i sypialni.
Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety – wygląd to nie wszystko
Tę publikację z 2018 roku napisała Renee Engeln – amerykańska profesorka zajmująca się m.in. psychologią społeczną. Opowiada ona o tym, jak obsesja na punkcie swojego wyglądu może negatywnie wpływać na komfort życia kobiet. Odbija się na kwestiach finansowych i zdrowotnych. Maniakalne dbanie o każdy tracony centymetr w talii oddziałuje nawet na ambicje w pracy i życiu prywatnym.
Nierealne cele w dążeniu do ideału stawiają media, a ta książka pokazuje, jak nie ulegać tym informacjom i nie dać wejść sobie do mózgu. Zdjęcia na portalach społecznościowych, okładki magazynów i telewizja nie są rzeczywistością, choć czasem trudno w to uwierzyć. Ta publikacja pokazuje schematy wykorzystywane przez kreatorów kompleksów i uczy, jak im nie ulegać. Pozycja obowiązkowa w każdym wieku.
Żeńska końcówka języka – kobieta świadoma językowo
Książkę napisała Martyna Zachorska, którą możesz kojarzyć z social mediów. Funkcjonuje pod pseudonimem Pani od feminatywów. Jej publikacja mówi właśnie o słowach określających kobiety. Niestraszne jej astronautki, prezydentki, architektki, chirurżki czy kierowczynie. Autorka w przyjemny sposób tłumaczy, dlaczego współczesne oburzenie na temat damskich form jest bezpodstawne.
Okazuje się, że feminatywy nie są powodem do kontrowersji, a bardzo mocno wpływają na świat, w którym na co dzień się funkcjonuje. Determinują postrzeganie kobiet na wysokich stanowiskach i nie tylko. W książce znajdziesz mnóstwo wartościowych informacji na temat historii języka polskiego i upewnisz się w przekonaniu, że stosowanie żeńskich form jest bardzo istotne.
Cztery tysiące tygodni – odkryj sekrety zarządzania czasem
W tej książce autorstwa Olivera Burkemana przeczytasz informacje na temat zarządzania czasem, a właściwie na temat tego… dlaczego to niemożliwe. Jeśli czujesz, że czasami lista zadań na dany dzień Cię przerasta i trudno zapanować Ci nad własnym kalendarzem, to pozycja idealna dla Ciebie. Autor obala mity na temat konieczności bycia doskonale zorganizowanym.
Burkeman w swoim filozoficznym wywodzie przedstawia, jaką presję narzucają na siebie osoby pragnące idealnie zapanować nad swoim harmonogramem. Cztery tysiące tygodni to średni czas życia człowieka na i wcale nie trzeba go w pełni produktywnie wykorzystać. Dopięty kalendarz nie zawsze ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie. Przekonaj się, jak cieszyć się czasem, jakim dysponujesz!
Atomowe nawyki – nowe perspektywy dotyczące przyzwyczajeń
James Clear w swojej książce o nawykach uświadamia, jak ważny wpływ na życie mają codzienne, drobne przyzwyczajenia. Warto skonfrontować te przekonania z własnymi zachowaniami. Autor pokazuje, jak w czterech krokach pozbyć się swoich złych manier i zmienić swoje zachowanie. Publikacja pozwala zrozumieć, jak mózg zakodowuje czynności wykonywane na co dzień.
Każda świadoma kobieta powinna wiedzieć, które nawyki wpływają na jej życie pozytywnie, a które nie. Dzięki tej książce będziesz mogła to zrozumieć i kształtować w sobie te korzystne zachowania. Aby zmieniać swoje codzienne funkcjonowanie na lepsze, należy zacząć od drobnych czynności. To mądra i pouczająca publikacja, którą warto podarować komuś w prezencie (oczywiście, najpierw sobie).