Na polskich polach i w sadach dojrzewają licznie soczyste, pełne smaku owoce. DiWine od 4 lat z pasją i zaangażowaniem przekształca te lokalne skarby w wina, które zdobywają serca koneserów w Polsce. Jakie wartości reprezentują założyciele Manufaktury Win owocowych DiWine i jakie alkohole można znaleźć w ich asortymencie?
Manufaktura założona w 2020 roku, to owoc wieloletnich marzeń Beaty Iwańczyk i Marcina Bańcerowskiego. Z pasją, która narodziła się w domowym zaciszu, Beata i Marcin postanowili podzielić się z całym światem.
– Przez ponad dziesięć lat, zanim zdecydowaliśmy się zbudować Manufakturę , Marcin doskonalił sztukę winiarstwa, tworząc wina głównie dla siebie i bliskich – mówi Beata Iwańczyk. – To te lata doświadczeń i nasza wspólna pasja pozwoliły nam stworzyć DiWine, markę głęboko zakorzenioną w polskiej tradycji i lokalnych składnikach. Naszą misją jest przywrócenie dawnej świetności polskim winom owocowym, cenionym w okresie 20-lecia międzywojennego – dodaje Marcin Bańcerowski.
Polskie wina docenione za granicą
Mimo że DiWine jest na rynku zaledwie od 4 lat, marka już zdobyła serca miłośników win i zyskała liczne prestiżowe wyróżnienia. Medale zdobyte podczas Berry Fest i na renomowanym konkursie International Wine & Spirit Competition w Londynie stanowią potwierdzenie najwyższej jakości win produkowanych przez DiWine, co świadczy o ich wyjątkowości na skalę międzynarodową.
Marka często pojawia się na targach w centralnej Polsce. Nietrudno ją spotkać również podczas wydarzeń takich jak Tuzy Biznesu czy Orły WPROST, których bywa partnerem. Na tych wydarzeniach zwiedzający mają nie tylko wyjątkową okazję do degustacji wyselekcjonowanych win, ale także możliwość bezpośredniej rozmowy z twórcami marki DiWine.
Ideały DiWine? Zrównoważony rozwój i hołd dla tradycji
Jedną z najważniejszych wartości DiWine jest współpraca z polskimi rolnikami i sadownikami. Założycielom marki zależy na tym, by wydobyć smak dojrzewających na rodzimych polach owoców, a także zapobiegać ich marnowaniu. Korzystanie z usług lokalnych dostawców to nie tylko korzyści smakowe, ale i wsparcie dla polskiej gospodarki.
Rzemieślnicze wina DiWine mają służyć jako narzędzie do powrotu do tradycji, a także sposób na celebrację przyjemności z życia w atmosferze gościnności. Twórcom winnicy zależy na tym, by klienci potrafili oprzeć się pędowi współczesnego świata, zwolnić i dostrzec piękno, jakie ich otacza.
– Staramy się, aby każdy owoc, który dojrzewa na polskich krzakach, był w pełni wykorzystany, nie dopuszczając do jego marnowania. Nasza działalność opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i głębokim szacunku dla ekologii – podkreślają założyciele DiWine i dodają: – Wina naszej marki to nie tylko połączenie smaków i tradycji, ale również hołd dla polskiej przyrody, co odzwierciedla się w każdej butelce, ozdobionej etykietami inspirowanymi ludowym wzornictwem.
Od wytrawnych do słodkich win, z tradycyjną polską nutą
– Oferujemy szeroką gamę win, które odzwierciedlają różnorodność polskiego klimatu i bogactwo lokalnych upraw. Nasze trunki, dostępne w wariantach od wytrawnych do słodkich i w kolorach od czerwieni po biel, są tworzone z najlepszych, lokalnie zbieranych owoców takich jak dzika róża czy jagoda kamczacka – relacjonują założyciele DiWine, Beata Iwańczyk i Marcin Bańcerowski.
Ze względu na zawartość cukru w poszczególnych odmianach wina DiWine można je podzielić na:
- wytrawne;
- półwytrawne;
- półsłodkie;
- słodkie.
Rzemieślnicze wina DiWine to esencja polskiej tradycji winiarskiej i okazja do cieszenia się wspólnym towarzystwem z bliskimi. Jeśli chcesz celebrować momenty przy kieliszku wina, to sięgnij po takie, które powstaje w Polsce.